TÄISKLAASSÜSTEEMID

Täisklaas-süsteem võimaldab ruumi jagada nii, et jätab selle näivalt avaraks ja valgusküllaseks. Klaas kinnitatakse alumiiniumprofiiliga vaid laest ja põrandast ning puuduvad võimalikud vaadet segavad ja lihtsaid disainilahendusi dikteerivad vertikaalsed vaheprofiilid.  

Klaasi paksuse ja tüübi valik sõltub nõudmisetest-vajadustest. Valdavalt kasutatakse poleerlihvitud servadega 8-12mm karastatud klaasi. 

Disaineritele jääb lai tegevusväli klaaside kujundamiseks erinevate mustritega vms., mille teostamise levinumateks vahenditeks on pealekantavad trükiga kiled või ka šabloonid, mille abil osa pinnast karestatakse matiks. 

Liugsüsteemid

Täisklaas-vaheseinte avatäidetena kasutatakse nii liugsüsteemiga rippuksi kui hingedel pöörduksi. Liuguste puhul kasutame peamiselt liugsüsteeme Dorma Agile ja Dorma RS sarjast, mis jagunevad omakorda klaasi kandevõime järgi vastavatesse klassidesse. Mõlema sarja puhul on valikus ka uste sünkroonliikumise süsteem. Samuti pakume Dorma Beyond ja Dorma Manet liugsüsteeme. 

                                                

  Agile 150                                             RS 120                                                 Manet                                                  Beyond

Dorma Universal & Dorma Arcos

Kõige enam kasutame käänduste puhul Dorma Arcos ja Dorma Universal furnituuri. Komplekti kuuluvad reeglina hinged, käepidemed, ukselingid ja lukustussüsteemid. Hinged jagunevad kinnitamiskoha järgi lagi-klaas ja klaas-klaas hingedeks. Esimesel juhul kinnitub hinge üks pool lakke ja teine pool ukseklaasi külge, teisel juhul aga üks pool kõrgemal oleva klaasi ja teine pool ukseklaasi külge.

Dorma Beyond

Dorma Beyond käänduksehingede süsteem eristub oma disani poolest, mille puhul on eriline rõhk pandud turvalisusele. Beyond süsteemil on uksehinge pöördumispunkt viidud seinale võimalikult lähedale, mis vähendab riski jätta sõrmed ukse ja seina vahele.

Dorma Manet

Dorma Manet seeria valikus on nii käänd- kui liugsüsteemid. Manet eripäraks on, et ta jätab klaasil õhulise väljanägemise ja seepärast kasutatakse süsteemi eelkõige seal, kus avar ja õhuline välimus omab suuremat tähendust. Samas on Manet liugsüsteem tuntud ka kui eriti vaikselt liikuv süsteem.

Tel: +372 502 6774 info@hektolan.ee hektolan